جستجو در اخبار
خبر های مرکز
24

تغییرات در محاسبات مربوط به شاخصهای وبومتریک

تغییرات در محاسبات مربوط به شاخصهای وبومتریک
با توجه به اهمیت رتبه دانشگاه در ارزیابی های بین المللی ؛ به اطلاع می رساند در ارزیابی وبومتریک تغییرات کلیدی فنی در نوع بررسی شاخص ها صورت گرفته که این تغییرات در رتبه بندی تیر 95 لحاظ شده است:
مستندات مربوطه در آدرس http://webometrics.info/en/node/178 قابل رویت است که در ادامه به اختصار توضیح داده می شود:
PRESENCE(میزان حضور) : تعداد کل وب سایت ها ، صفحات وب و تمام فایل های غنی (مانند PDF و ...) تحت دامنه دانشگاه که از سایت گوگل استخراج می شود. وزن این شاخص 10% است.
VISIBILITY (میزان مشاهده و ارجاعات): این شاخص دارای بالاترین وزن است و با توجه به میزان ارجاعات به دامنه دانشگاه و از طریق نتایج ارزیابی دو سایت ahrefs & Majestic حاصل می شود.( برای بالا بردن قابلیت اطمینان 20 لینک بالای لیست که بیشترین لینک دهی را به دامنه دارند از محاسبات حذف خواهند شد). وزن این شاخص 50% است.
OPENNESS (میزان دسترسی آزاد): این شاخص در آینده با عنوان شفافیت( Transparency ) در نظر گرفته خواهد شد و با استفاده از داده های مربوط به موسسه در سایت گوگل اسکولار محاسبه خواهد شد. لازم به ذکر است که فقط پروفایل های ثبت شده با نام موسسه مورد بررسی قرار خواهند گرفت و لازم است اعضا هیئت علمی دانشگاه پروفایل خود را به صورت داوطلبانه در حالت public قرار داده و در قسمت affiliation در پروفایل، نام دانشگاه را ذکر کرده و حتما از ایمیل دانشگاهی استفاده نمایند.این شاخص دارای وزن 10% است.
EXCELLENCE (میزان برتری): با استفاده از اطلاعات سایتScimago 
(10% مقالات دارای بالاترین citation در بازه زمانی 2010 تا 2014) ارزیابی می‌گردد: وزن این شاخص 30% است.
تعداد مشاهده خبر: (1781)
کد خبر: 518
  • تغییرات در محاسبات مربوط به شاخصهای وبومتریک

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

تصویر کد امنیتی :
کد امنیتی را وارد نمایید: