۱۴۰۳ سه شنبه ۲۶ تير

اتصال به اینترنت

مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه الزهرا (س) در راستای افزایش امنیت کاربران محترم در دسترسی به شبکه دانشگاه اعم از شبکه کابلی و شبکه وایرلس، به تمامی اعضای محترم دانشگاه نام کاربری و رمز عبور شخصی اختصاص داده است.
• برای اتصال به شبکه کابلی آی پی 192.168.131.11 و برای اتصال به شبکه وایرلس آی پی 192.168.131.13 را در نوار جستجوی مرورگر خود جستجو نمایید.

پرسنل دانشگاه اعم از مدیران، کارمندان و همچنین اساتید محترم به صورت پیشفرض اغلب اکانت ها با نام کاربری سامانه چارگون مطابقت داشته و رمز عبور نیز کدملی بدون صفر های ابتدایی می باشد.

• برای دانشجویان نام کاربری شماره دانشجویی آنها و رمز عبور کدملی بدون صفر ابتدایی می باشد.

• کاربران محترم توجه داشته باشند که نام کاربری خود را به حروف کوچک لاتین بدون فاصله یا کاراکتر اضافه وارد نمایند و رمز عبور خود را نیز به حروف لاتین وارد نمایند.

• همچنین برای اتصال به شبکه دانشگاه توجه داشته باشید که در صورت استفاده از فیلترشکن، فیلتر شکن دستگاه شما در حالت خاموش باشد.

• برای کارکنان محترم دانشگاه بسته به نوع قرارداد طول مدت استفاده از اکانت اینترنت متفاوت بوده و برای افرادی که به صورت قراردادی، پیمانی و یا رسمی و همچنین اساتید محترم هیات علمی که با دانشگاه همکاری دارند مدت فعال بودن اکانت برای این افراد تا پایان بازنشستگی و برای افراد شرکتی تا پایان مدت قراردادشان با دانشگاه خواهد بود. تمامی این اطلاعات به صورت متناوب از واحد اداری دریافت و اطلاعات سامانه به روز رسانی میشود.

• به صورت پیش فرض تمامی افراد دانشگاه (کارکنان، اساتید و دانشجویان) به صورت هم زمان امکان اتصال به شبکه دانشگاه(شبکه کابلی یا شبکه وایرلس) از طریق دو دستگاه را خواهند داشت. در صورت اتصال به دستگاه جدید و یا قطع اتصال دستگاه های متصل به شبکه به سایت profile.alzahra.ac.ir مراجعه نمایند و در قسمت "قطع اتصال" اتصالات اکانت خود را بررسی و مطابق خواسته خود در صورت نیاز قطع نمایند.

• کاربران میتوانند با مراجعه به سایت احراز هویت کاربران شبکه به آدرس profile.alzahra.ac.ir اطلاعات اکانت شخصی خود را ویرایش و یا تکمیل نموده و همچنین رمز عبور خود را تغییر دهند. همچنین اطلاعات دستگاه های متصل از طریق اکانت خود را مشاهده و در صورت نیاز قطع نمایند.
 
کارشناس مربوطه: خانم رضایی - داخلی  2167 

تاریخ به روز رسانی:
1401/05/31
تعداد بازدید:
1518
دانشگاه الزهرا
تهران،خیابان ده ونک،دانشگاه الزهرا، طبقه اول ساختمان خوارزمی، مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات 
ict_office[at]alzahra.ac.ir
کدپستی : 1993893973 تلفن : 02188052324
فاکس : 
 02188052324